Matematici, ja a Ty
  • Matematici, ja a Ty
  • Matematici, ja a Ty
  • Matematici, ja a Ty
  • Matematici, ja a Ty

Matematici, ja a Ty

Kniha od uznávaného autora Petra Bera vás vtiahne do vzrušujúceho sveta tých najväčších mysliteľov, ktorých myšlienky dokázali zmeniť svet. Začítajte sa do knihy plnej nádherných ilustrácií, ktorá si určite nájde svoje miesto vo vašej knižnici.

Viac info
  • Kód produktu: 0260
29,90€

Kúpou tohto produktu získate 29 vernostných bodov
Množstvo

Nechajte sa vtiahnuť do vzrušujúceho sveta života a myšlienok Pytagora, Zenóna, Euklida, Archimeda, Diofanta, Oresma, Galilea, Keplera, Fermata, Newtona a Leibnitza, ktoré zmenili svet.

Výnimočné myšlienky v exkluzívnom grafickom spracovaní Lívie Lörintzovej podčiarknutom jedinečnými ilustráciami Lucie Žatkuliakovej.

Peter Bero vo svojej knihe Matematici, ja a ty spojil svoj rozprávačský talent, lásku k matematike a obdiv k mysliteľom, ktorí v priebehu vekov menili naše vnímanie sveta. V jedenástich rozprávaniach nám pútavým spôsobom predstaví geniálnych mysliteľov, ich život a dobu, v ktorej žili. Zoznámi nás s ich myšlienkami a okolnosťami, v ktorých vznikali. Myšlienkami, ktoré patria do najzákladnejších základov ľudského poznania a vyznačujú sa nezvyčajnou krásou.

A pre tých z nás, ktorí sa chcú s týmito myšlienkami zahrať a popasovať, ponúka aj sériu matematických úloh, pri riešení ktorých si môžeme vyskúšať bystrosť nášho myslenia. Radosť z ich riešenia môžu zažiť tak žiaci základnej školy, ako aj stredoškoláci, vysokoškoláci, alebo aj my všetci, ktorí máme jednoducho radi premýšľanie.

Matematici, ja a Ty - očarujúca kniha, ktorú musíte mať vo svojej knižnici

Výnimočná kniha Matematici, ja a ty sa dočkala po rokoch svojho druhého vydania. A čakanie sa vyplatilo. Autorský tím Peter Bero, Lucia Žatkuliaková a Lívia Lörintzová kládol dôraz na kvalitné materiály, detailné grafické spracovanie a výnimočný vizuál.

A tak vznikla kniha, ktorú jednoducho musíte mať vo svojej knižnici. Kniha, ktorá vás poteší hneď ako ju chytíte do ruky. Kniha, ktorú musíte prelistovať celú, lebo sa nebudete vedieť odtrhnúť od ilustrácií, ktoré vás očaria svojou jednoduchou farebnosťou a v ktorých budete chcieť objavovať matematické myšlienky v nich ukryté. Kniha, ku ktorej sa budete vracať, pretože príbehy výnimočných ľudí a ich nápady a riešenia problémov vás nepustia. A keď sa zahĺbite do riešenia úloh, ktoré v knihe nájdete, prestane pre vás existovať čas.

Chcete, aby boli geniálni myslitelia stále s vami? Pripravili sme pre vás limitovanú sériu risografík Galilea, Pytagorasa a Newtona, očíslovanú a podpísanú autorkou Luciou Žatkuliakovou.