Prečítajte si

marker OKRobert Čapek: Moderní didaktika

Kniha českého pedagóga a didaktika Roberta Čapeka by mala byť povinným čítaním každého učiteľa od jeho študentských čias. Nájdete v nej stovky nápadov na to, ako urobiť vyučovanie pre žiakov zaujímavým, nápaditým a efektívnym. Je nevyčerpateľnou studnicou inšpirácií na zaujímavé metódy práce so žiakmi od prvej triedy až po maturitu. Na všetkých predmetoch :). Moderní didaktiku neprečítate na jeden dúšok. Ale môžete po nej siahnuť kedykoľvek, keď máte pocit, že neviete ako ďalej. Alebo len tak - otvoríte a prečítate a určite vám v hlave naskočí: "To by sa dalo využiť takto!"

Tu vložiť kód - začiatok kódu
Tu vložiť kód - koniec kódu

 

marker OKRobert Čapek: Líný učitel

Kniha plná "AHA" momentov. Robert Čapek s obľubou hovorí, že najlepší učiteľ je lenivý učiteľ. Pretože ten hľadá spôsoby ako čo najviac zaktivizovať svojich žiakov. V knihe vysvetľuje svoju filozofiu lenivého učiteľa, popisuje ako lenivý učiteľ učí a hodnotí, testuje a skúša, ako komunikuje s rodičmi a tiež to, ako sa stará o svoje zdravie - hlavne duševné. Čo dodať? My sme sa od nej nevedeli odtrhnúť a určite sa k nej budeme neustále vracať.

Tu vložiť kód - začiatok kódu
Tu vložiť kód - koniec kódu

 

marker OKMarek Herman: Najděte si svého marťana

Kniha, ktorá nás prinútila zastaviť sa, pozrieť sa na seba a odpovedať si na ťažké, ale veľmi dôležité otázky: Kto som? Čo chcem? Kam smerujem? Ako ma vychovali a ako vychovávam ja svoje deti? a mnohé ďalšie. Autor vstupuje so svojím čitateľom do príjemného dialógu, od ktorého sme sa nevedeli odtrhnúť. A tak sme to dali na jeden krát. A potom znovu, lebo každú z myšlienok (a je ich tam mnoho) si treba prečítať niekoľkokrát, zamyslieť sa nad ňou a nájsť odpovede na otázky, ktoré sa vynoria. Vždy si hovoríme, že v škole učíme deti kopec zbytočností, ale jednej z najdôležitejších vecí, akou bezpochyby výchova detí je, sa nevenujeme vôbec. Kniha Najděte si svého marťana je podľa nás šlabikárom výchovy. Odporúčame rodičom, starým rodičom a učiteľom (súčasným aj budúcim).

Tu vložiť kód - začiatok kódu
Tu vložiť kód - koniec kódu