Otázky pre špekulantov 1
  • Otázky pre špekulantov 1
  • Otázky pre špekulantov 1

Otázky pre špekulantov 1

Otázky a úlohy z tejto knižky dokážu zamestnať aj tých najzvedavejších žiakov.

Knižka Otázky pre špekulantov 1 je plná rôznorodých otázok z prírodovednej oblasti, ako sú logika, matematika, vesmír, živá a neživá príroda.

Viac info
  • Kód produktu: 0245
13,90€

Kúpou tohto produktu získate 13 vernostných bodov
Množstvo

Koľko váži oblak? Mali Adam a Eva pupok? Je zebra biele zviera s čiernymi pruhmi alebo čierne zviera s bielymi pruhmi? Môže sa stať, že niekto mal predvčerom iba 15 rokov a na budúci rok už oslávi 18?

So zaujímavými javmi a otázkami na zamyslenie sa možno stretnúť na každom kroku. To, či ich vnímame, závisí od nastavenia našej mysle. Špekulantmi nazývame ľudí, ktorí majú otvorenú myseľ, neustále kladú otázky a všetkému chcú prísť na kĺb. Narazia napríklad na slovo netopier a ihneď im napadne: veď to znie ako „nieto pier“. A naozaj: netopier lieta, no nemá perie! Náhoda?

Občas sa takíto žiaci vyskytnú aj v škole. Niektorí učitelia sú z nich nadšení, iní si s nimi nevedia rady. Nedokážu ich zaujať, nedokážu odpovedať na ich zvedavé otázky, nedokážu sa súčasne venovať „špekulantom“ aj zvyšku triedy. Možno práve úlohy z tejto knihy pomôžu pedagógom takýchto žiakov aspoň na chvíľu zamestnať.

Prvý diel Otázok pre špekulantov obsahuje úlohy z prírodovednej oblasti (logika, matematika, vesmír, kalendár, živá a neživá príroda). Druhý diel je venovaný spoločenskovednej oblasti (slovenský jazyk, cudzie jazyky, svet, história, spoločnosť).

Info o autorovi:

Po absolvovaní Matematicko-fyzikálnej fakulty UK (1984) bol niekoľko rokov učiteľom matematiky na gymnáziu v Bratislave. Prvý porevolučný minister školstva Ladislav Kováč ho v roku 1990 prizval do svojho ministerského tímu. Neskôr prijal ponuku z Výskumného ústavu pedagogického, aby tu viedol skupinu merania výsledkov vzdelávania. Je jediným slovenským odborníkom, ktorý pôsobil v medzinárodnom tíme pripravujúcom pre OECD známe testy PISA. Na jar 1994 sa rozhodol odísť zo štátnych služieb. Založil spoločnosť EXAM testing, na čele ktorej stál nasledujúcich 25 rokov. Jedenásť rokov bol šéfredaktorom časopisu DOBRÁ ŠKOLA.

V súčasnosti je riaditeľom rovnomennej neziskovej organizácie. V rokoch 2016 – 2018 bol externým poradcom ministra školstva a jedným zo spoluautorov reformného dokumentu Učiace sa Slovensko. Je autorom a spoluautorom 11 kníh.