Pomôcky


1. ročník

Ručičkové hodiny

Stiahnite si obrázok hodín vo formáte A4 – vytlačte na tvrdší papier, vystrihnite a pomocou patentiek pripevnite ručičky. Pomôcku využijete na hodinách matematiky a prvouky.


Kartičky s číslami od 1 do 20

Stiahnite si obrázky kartičiek vo formáte A4 - vytlačte na tvrdší papier a vystrihnite. Tipy na použitie kartičiek na hodine matematiky si môžete pozrieť tu, v Metodike kartičiek.


Číselné osi - veľkosť A4, Číselné osi - veľkosť A3

Stiahnite si PDF (je k dispozícii v dvoch veľkostiach), vytlačte a nastrihajte a máte k dispozícii číselnú os (rovnakú ako je v pracovnom zošite), ktorú môžete nalepiť na lavicu a využívať pri počítaní s panáčikom.


Digitálne hodiny

Stiahnite si PDF, v ktorom sú podklady na zhotovenie dvoch digitálnych hodín. Vytlačte si ich na tvrdší papier , nastrihajte a poskladajte podľa návodu.


Superschopnosti

Stiahnite si PDF s nálepkami Superschopností. Nálepky môžete lepiť žiakom do pracovných zošitov a takto ich motivovať k zlepšeniu sa. PDF je nakalibrované tak, aby sa dalo dobre vytlačiť na tieto samolepiace print etikety: https://www.sevtprefirmu.sk/etikety-print-priemer-40-mm-biele-100-harkov.html.


Ľadová plocha


Sčítacie kruhy