Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Úvod E-SHOP O nás

O nás

Vo vydavateľstve LiberaTerra ponúkame kvalitné učebnice a pracovné zošity, ktoré sú:

 

 

pre učiteľa     - inšpiráciou pri príprave na hodiny
                      - pomocou na vyučovaní
                      - dostatočným zdrojom plnohodnotných materiálov

 

pre žiaka        - zrozumiteľným textom
                      - zbierkou zaujímavých úloh
                      - miestom, kde nájde všetky potrebné informácie

 

pre rodiča       - pomocníkom pri príprave jeho detí do školy
                      - zárukou kvality získaných vedomostí a zručností


 

Spolupracujeme s výnimočnou autorskou dvojicou Zuzana a Peter Bero, ktorá už viac ako dvadsať rokov ponúka učiteľom a žiakom základných škôl a osemročných gymnázií učebnice a pracovné zošity z matematiky.


Kvalita a obľúbenosť materiálov, ktoré pripravujú pre žiakov a učiteľov, vyplýva z dôkladnej znalosti výchovnovzdelávacieho procesu. Učili na základnej škole, osemročnom gymnáziu, strednej aj vysokej škole a doteraz sa pravidelne stretávajú s učiteľmi na seminároch, workshopoch a konferenciách, kde sa zaujímajú o ich potreby a postrehy. Významnou pridanou hodnotou je aj ich "mimoškolská" skúsenosť z rôznych manažérskych pozícií.


Pri písaní optimálne spájajú skúsenosti zo všetkých oblastí svojho života, a tak pod ich rukami vznikla matematika, ktorá...

... sa ľahko učí, pretože je prehľadná a jasná,

... sa ľahko komunikuje, pretože je písaná jazykom blízkym deťom,

... sa ľahko pochopí, pretože vychádza z Cloude theory - teórie vznuki konceptuálnych máp v psychike dieťaťa.


Okrem písania učebníc, pracovných zošitov a didaktických materiálov pre učiteľov sa venujú vzdelávaniu a tvorbe materiálov v oblasti osobného rozvoja.


Svoj talent využili aj v inej oblasti - píšu rozprávky pre deti. A pre dospelých. Pretože v každom z nás sa dieťa ukrýva.

 

 

Mgr. Miroslava Konrádová je autorkou série pracovných zošitov pre gymnáziá a stredné školy.


Mgr. Ivana Honzová, spoluautorka pracovných zošitov pre 1. ročník základnej školy. 

 

 

Vydavateľstvo LiberaTerra od školského roka 2017/2018 ponúka kompletnú sadu troch pracovných zošitov pre 3. a 4. ročník základnej školy a kompletnú sadu Učebnica + Pracovné zošity pre 5. až 9. ročník základnej školy doplnené metodickými materiálmi pre učiteľa.


Od tohoto školského roka začíname s postupným prekladom našich pracovných zošitov do maďarského jazyka - a to 5. ročníkom.


Úplnou novinkou v portfóliu nášho vydavateľstva a vôbec na trhu pracovných zošitov sú pracovné zošity z matematiky pre gymnáziá a stredné školy. V školskom roku 2017/2018 je to prvý zo série štyroch pracovných zošitov.


V našej ponuke nájdete aj doplnkové pracovné zošity:

- pracovný zošit Kamarátka násobilka, ktorý pestrosťou úloh a hravým spracovaním umožní čo najlepšie zvládnutie spojov násobenia a delenia v obore malej násobilky,

- pracovný zošit Testovanie 5, ktorý nielen pripraví každého žiaka na Testovanie 5, ale umožní mu dôkladne zopakovať učivo I. stupňa a zvládnuť tak bez problémov prechod na II. stupeň,

- pracovný zošit Testovanie 9, s pomocou ktorého si každý žiak dôkladne zopakuje učivo II. stupňa základnej školy a pripraví sa tak nielen na Testovanie 9, ale aj na úspešný vstup na strednú školu.

 


 

Neoddeliteľnou súčasťou našej práce je aj organizovanie didaktických seminárov Iný pohľad na vyučovanie matematiky, na ktorých sa môžu učitelia zo všetkých kútov Slovenska stretnúť s našimi autormi a na vlastnej koži si vyskúšať niektorú z metód Riadeného Aktívneho Učenia, ktoré sú prirodzenou súčasťou všetkých učebníc a pracovných zošitov, ktoré v našom vydavateľstve vydávame.

 


 

Vydavateľstvo LiberaTerra je hrdým organizátorom konferencie R.A.U., ktorá má za cieľ spájať a inšpirovať učiteľov, dávať im námety na postupnú implementáciu zásad Riadeného Aktívneho Učenia do školskej praxe.

 


 

Každý rok v decembri organizujeme akciu Dobrý skutok sa počíta. Súťaž je určená žiakom siedmych ročníkov. Jej cieľom je inšpirovať deti ku vzájomnej pomoci.


Dobré skutky z predchádzajúcich ročníkov si môžete pozrieť tu:
Dobrý skutok 2015
Dobrý skutok 2016


Zapojením sa do súťaže získavajú triedne kolektívy skvelú možnosť získať niektorý z našich pracovných zošitov za bezkonkurenčnú cenu 1,- euro. Podmienky súťaže: http://bit.ly/ds-podmienky

Kontakt O nás Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov FAQ

Kontakt

O nás

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

FAQ